+48 539-11-66-77 biuro@domczar.pl

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

Do jakiego typu projektów można użyć PODów?
Do każdego typu projektu jesteśmy w stanie wyprodukować moduł: domy studenckie, domy starości, hostele, hotele, apartamenty.
Co zawiera prefabrykowany moduł?
Jest to w pełni wyposażona łazienka, która wymaga jedynie ustawienia i podłączenia elektryki, zaislania wody i instalacji odpływowej w przestrzeni szachtu. Wyposażenie jest różne – zależy od Klienta. Generalnie moduł to konstrukcja zawierająca podłogę, sufit, ściany, instalacje elektryczną, wodną i odpływową, drzwi oraz pełne wyposażenie.
Czy Domczar ma standardową specyfikację?
Domczar oferuje indywidualne projektowanie, a użyte materiały mogą być wskazane przez Klienta. Współpracujemy z dostawcami z całej Europy. Oczywiście jeżeli Klient nie ma ściśle określonego wyposażenia możemy w oparciu o wstępne wytyczne zaroponować.
Jednakże aby osiągnąć łazienkę optymalizowaną pod względem kosztów i funkcjonalności zalecamy rozpoczęcie konsulatcji z Domczar tak wcześnie jak tylko to możliwe.
Czy są ograniczenia w wybór łazienki?
Domczar realizuje wizję Klienta. Należy pamiętać, że wymiary kabin są ograniczone środkami transportu, wymiarami konstrukcji budynku.
Czy powinienem zmniejszyć wysokość konstrukcji stropu w miejscu gdzie montuję łazienkę?
Zależy to od wymagań Klienta, czy akceptuje próg. Dodatkowo należy wziąć pod uwagę regulacje budowlane np. pokoje dla inwalidów, domy starości nie dopuszczają progu. Detal ten powinien być omówiony i ustalony na etapie wykonywania projektu.
Jak zabezpieczamy łazienkę przed uszkodzeniami w transporcie?
Kabiny tworzą sztywną konstrukcję odporną na odkształcenia podczas transport I montażu. Obliczenia wykonane metodą elementów skończonych pozwoliły na opracowanie generalnych wytycznych do projektowania. Skuteczność zasad potwierdza wieloletnia produkcja.
Domczar rekomenduje sprawdzenie łazienki tuż po dojechaniu transportu na budowę.
Kto instaluje łazienkę?
Instalator jest wybierany przez Klienta. Domczar dysponuje ekipą montażową i może przyjąć zlecenie montażu kabin.
Jak wygląda obsługa łazienki po wbudowaniu?
Projektujemy panele rewizyjne, przez które łatwo można czyścić, konserwować i ustawiać elementy wyposażenia i instalacji łazienki.
Wszystkie szczegółowe wytyczne oraz warunki przechowywyania modułu dostarczone są wraz z kontraktem. Jest to dokument Guidelines Installation